Яніна Даніш. Теплі поради у ритмах зими

 • Блог
 • Яніна Даніш. Теплі поради у ритмах зими

А давайте подивимося, як вам живеться зараз, в порівнянні з осінню?

Осіння хандра як ніби пішла в небуття. І багато хто з вас скажуть, що стало легше, особливо, коли випав біленький сніжок! Підходить пора задуматися про наступаючих святах, про бажання, про зимові дива!

Природний осінній ритм аналізу зібраних плодів, змінився на бажання загорнутися в теплий плед з великою чашкою теплого какао з корицею або оранжево-жовтого обліпихової чаю з кардамоном. Хочеться сісти біля вікна і спостерігати як за вікном граються в снігу діти і кружляють в чудовому танці падаючі сніжинки у світлі нічного ліхтаря.

Настає час так званої «зимової сплячки», іншими словами час для відпочинку. Тому дуже важливо правильно розподілити енергію, щоб зберегти соціальну активність і підтримати психологічний і фізичний імунітет.

Отже. Рік завершується. Біологічний ритм ставати більш повільний. Настає чудовий час для формування здатності зберігати енергію щоб виносити і плідно реалізувати нові ідеї в майбутньому. Час, в яке хочеться підвести підсумки і почати мріяти про нові плани. І ми все це частково робимо, загадуючи бажання на Новий рік. Ми використовуємо ритуали свят Різдва, Водохреща тощо, підкріплюючи нашу дитячу віру в те, що чудеса реальні. І дійсно, чудеса трапляються!

І щоб синхронізуватися до кінця з ритмами зими, нам потрібно подбати про психологічну складову. Тому я хочу тут акцентувати увагу саме на радах для зимового часу.

Енергія зимою

Взимку не хочеться нічого особливого нового робити. Ми прокидаємося, коли ще темно і засипаємо, коли вже темно.

У цей період гостро відчувається дефіцит сонячного світла. Ранок здається ще глухої ночі. Це відчуття темряви і на емоційному рівні викликає багато опору на фізичному рівні. Як часто нам не хочеться вранці вилазити з-під ковдри. Відчуваєш себе самотнім і покинутим в цьому холодному світі. Ми говоримо собі «Ні. Я не буду вставати. Ще 10 хвилин, потім 5, ну ще хоча б 1 хвилинка… » але будильник невблаганний… Вставати треба, тому що чекає робота, потрібно дітей збирати в школу, їхати у справах і т.д ….

Накопичується напруга, яка вимагає розрядки. У цей час наша психіка дуже потребує підтримки. У підтримці позитивними, теплими почуттями. Наше тіло потребує:

 • обнімашок,
 • турботи,
 • смачного сніданку.

Як важливо знайти в собі терпіння для себе. Для себе, який і хоче і не хоче одночасно. Ми потребуємо в ранковій радості пробудження і в емоційному теплі. Пам’ятайте, я писала вище, що завдання цього часу – збереження того, що є і підготувати нове насіння для посіву? Так ось. Сідайте в крісло. Укутують в ковдру. І читайте і думайте як реалізувати те, що я рекомендую.

Зимові рекомендації

 1. Знайдіть собі людей, з якими ви будете час від часу обійматися. Не важливо хто це – близькі люди, або співробітники. Важливі обійми.
 2. Забезпечте собі смачну їжу завжди. Взимку це особливо важливо. Маленькі радощі – це нектар для вашого серця.
 3. Підлога в вашому домі повинна бути теплою. Киньте ковдрочку на підлогу, якщо не любите килими. Одягайте теплі капці. Оскільки в цей період активна сечостатева система і вона особливо сприйнятлива – переохолодження цієї системи буде посилювати емоцію страху. Страх вбиває імунітет. Не буду заглиблюватися чому, тому що це складний емоційно-фізичний процес, про який я розповідаю на своєму тренінгу «5 опор для емоційної стабільності». Тому, просто повірте.
 4. Більше позіхайте, особливо вранці, коли ще лежите в ліжку. Широко, солодко, голосно. Позіхання розслабляє діафрагму, в свою чергу знімаючи напругу з надниркових залоз. Наднирники розслаблені – гормональна система починає працювати на користь імунітету. Але крім фізичного впливу, позіхання надає і емоційний разряд. По впливу на м’язові блоки, позіхання порівнянна зі сміхом або плачем, іншими словами, вона дозволяє нам природним чином позбавитися від негативних емоцій.
 5. Наступна рекомендація – хочеш спати – спи! Добре, якщо Ви зможете засипати не пізніше півночі, адже три чверті добової кількості мелатоніну – гормону, який захищає нас від стресів, передчасного старіння і недуг виробляється виключно з опівночі до четвертої години ранку. Ми занурюємося в сон, а мелатонін приймається за роботу: відновлює організм, налаштовує його на зимові біоритми, зміцнює імунну систему. Щоб сон був хороший – не їжте на ніч, тому що діафрагма напружується і заснути в такому стані проблематично.
 6. Вставайте тоді, коли прокинулися. У ліжку полежати – це привілей літа. Там ми будемо ніжитися і насолоджуватися раннім світанком) У зимовий час слабшає серце. А серце відповідає за здатність проживати радість. Тому не давайте себе в ліжку зловити негативну емоцію. Прокинулися – потягнулися і бігом в кухню за склянкою теплої води. Таким чином ви будете формувати здатність не потрапляти в депресію і зберігати радість. Ви ж пам’ятаєте, що зима – це час для збереження.
 7. Саме взимку корисно протирати обличчя кубиками льоду і робити зарядку, тому що тіло стискається. Добре підійде суглобова гімнастика, хоча б 10-15 хвилин. У зимовий час тіло стискається. Воно повинно стискатися правильно. Ви можете це взяти під контроль. Це стиснення перед великим розширенням, яке буде відбуватися навесні. Це подібно до насіння, яке потрапило в землю, щоб зміцніти, наповнитися і прорватися, коли настане час. Зігріваючи суглоби, сухожилля і судини, ви зберігаєте здатність відновлюватися. Звичайно, це буде сприяти збереженню фізичного імунітету. А де хороше самопочуття, там і радість кожного дня)
 8. Не витрачайте енергію на страх! Я говорила раніше про активність нирок і, відповідно збільшенню психологічної чутливості до емоції страху. Навчитеся не пережовувати годинами те, що вас лякає. Тобто Ведіть себе як в бізнесі. Уявіть, що ваша проблема – це частина ризиків в вашому бізнес плані проекту «Життя». Усвідомлюйте ризики і розвивайте здатність планувати способи виходу зі складних ситуацій.
 9. І остання порада – трохи терапії кольором. Хочете енергії – одягайтеся в червоний. Хочете радості – їжте жовті продукти. Хочете близькості і тепла – заверніться в рожевий плед і малюйте синє зоряне небо.

Все, що ви зможете робити для себе в зимовий період повернеться вынагородою і в фізичному плані і в психологічному. Ви почнете себе більше хвалити, ви почнете більше радіти, що стали краще себе почувати. Ви навчитеся підтримувати в собі дії, а не лінь. Звідси – почнете більше любити і поважати себе, що, звичайно, позначиться на вашій самооцінці!

Чудесних вам зимових ритмів!

З турботою про вас, Яніна Даниш, викладач Курсу позитивної психотерапії.